Delavnici za rokodelske in prehranske ponudnike Srca Slovenije
30.09.2022, ob 12.00 v Litiji
Spoštovani rokodelski in prehranski ponudniki Srca Slovenije,
vabimo vas na delavnici, ki bosta potekali v
petek, 30. septembra 2022, v Mestnem muzeju Litija.
Vljudno vabljeni vsi ponudniki rokodelskih izdelkov in izdelkov unikatnega ter industrijskega oblikovanja ter pridelkov in živilskih izdelkov, ki ste že in bi še želeli svoje izdelke vključiti v certifikacijsko shemo kolektivne blagovne znamke (KBZ) Srce Slovenije, ki je vzpostavljena po modelu Izvorno slovensko in je priključena Mreži KBZ Izvorno slovensko.
Razpored delavnic:
- 12.00–14.30: delavnica za pridelke in živilske izdelke
Predavatelji Akademije Izvorno slovensko: mag. Marlena Skvarča, dr. Jana Vilman in dr. Tanja Lešnik Štuhec
- 15.00–17.30: delavnica za rokodelske izdelke in izdelke unikatnega in industrijskega oblikovanja
Predavatelji Akademije Izvorno slovensko: dr. Jana Vilman, dr. Tanja Lešnik Štuhec, gradivo bo pripravil tudi prof. dr. Janez Bogataj, predstavila ga bo dr. Tanja Lešnik Štuhec
Zaželeno je, da na delavnice prinesete svoje izdelke v originalni embalaži, saj jih bodo pokomentirali predstavniki Akademije Izvorno slovensko, ki vas bodo lahko usmerjali pri razvoju izdelkov in storitev.
Kaj boste pridobili z udeležbo na delavnicah?
- uvid v prenovljeni sistem vzpostavljanja KBZ Srce Slovenije za obe kategoriji;
- spoznali boste merila za ocenjevanje (pri pridelkih in živilskih izdelkih tudi senzorične posebnosti različnih vrst živil, kar lahko pomembno vpliva na njihovo kakovost);
- spoznali boste postopek ocenjevanja;
- pridobili boste nove ideje za razvoj vaših izdelkov in njihovo celostno komunikacijsko podobo (etiketa, embalaža, zapisana zgodba) preko konkretnih primerov iz prakse;
- komentarje na vaše izdelke s strani predavateljic in iskanje hitrih rešitev, ki jih bo veljalo nadgraditi v sklopu individualnih konzultacij.
Kdo so predavatelji?
Prof. dr. Janez Bogataj (žal zaseden) je priznan etnolog in predsednik Komisije za rokodelstvo ne le v sklopu Akademije Izvorno slovensko temveč tudi na nacionalnem nivoju za Rokodelstvo Art & Craft Slovenija.
Dr. Tanja Lešnik Štuhec je avtorica sistema vzpostavljanja KBZ po modelu Izvorno slovensko, v katere mreži je 15 KBZ v Sloveniji. Kot predavateljica Fakultete za turizem Univerze v Mariboru se ukvarja z razvojem podeželja v pametne, zelene in vzdržne destinacije.
Dr. Jana Vilman je vpeta v vzpostavljanje KBZ in svetovanje rokodelcem že več kot 10 let in je ena od avtoric KBZ Bohinjsko/From Bohinj in soavtorica mnogih drugih iz mreže Izvorno Slovensko. V Akademiji Izvorno slovensko že več let izvaja delavnice in ocenjuje celostno komunikacijsko podobo izdelkov in storitev.
Mag. Marlena Skvarča je upokojena višja predavateljica za področje prehrane na Oddelku za živilstvo, Biotehniške fakultete, Univerze v Ljubljani in na drugih višjih strokovnih šolah in priznana ocenjevalka senzoričnih značilnosti živil na nacionalnem nivoju. V Akademiji Izvorno slovensko že več let izvaja delavnice za pridelovalce in predelovalce živil in le-te ocenjuje v strokovnih komisijah.
Vljudno vas prosimo, da svojo udeležbo na delavnici potrdite do srede, 27. 9. 2022, do 12. ure na e-naslov tina.vatovec@razvoj.si in pripišite, na katero delavnico se prijavljate.
Več informacij o KBZ Srce Slovenije je na voljo na spletni strani http://www.srce-slovenije.si/o-srcu-slovenije/znamka-srce-slovenije/kolektivna-trzna-znamka-srce-slovenije
Veselimo se srečanja z vami!